Ukáž istoty, Fico!

Autor: Maximilián Stredanský | 10.11.2013 o 20:15 | (upravené 12.11.2013 o 23:21) Karma článku: 26,42 | Prečítané:  7402x

V poslednom čase sme svedkami, aj na Ficove pomery, neprimerane arogantných a sebaistých reakcií nášho premiéra. Smeje sa nám Robert Fico oprávnene?

"Ľudia si zaslúžia istoty." Tak znel ťažiskový predvolebný slogan našej soc.-dem. partaje. Dokonca aj ako pravicový volič, ale hlavne ako študent, si istoty predstavujem hlavne ako investície do vzdelávania a podporu rodín a zamestnanosti. To, že si prostriedky týchto cieľov predstavujem inak, ako by si ich predstavoval SMER, je irelevantné, keďže k istotám ani len nesmerujeme.

Ako študent som nesmierne "rád" za odvody z brigádnickej práce a za zníženie financií pre vysoké školstvo v budúcom roku. Neviem, ale nemám pocit, že by som zarobil za hodinu toľko, aby mi bolo jedno, že niečo z druhej brigády odvediem štátu. Áno z druhej. Z jednej si totiž môžem uplatniť výnimku, ale príjem z nej je malý, tak treba aj druhú. Toľko k mojim "istotám", vďaka ktorým som jednoznačne za vodou už ako študent.

Ďalším "duchaplným" výrokom súdruha predsedu KSS SMER, a bohužiaľ aj môjho premiéra v jednej osobe, bolo, že mladý človek nerozumie prečo je dôležité udržať deficit verejných financií pod 60% HDP a skôr ako toto, ho trápi istota zamestnanosti a perspektívy (ako hlúpo táto druhá časť vyznieva v kontexte vyššie uvedených odvodov z brigád!). Ide o mimoriadne urážlivý výrok smerom k študentom a už tu badať známky otvorenej arogancie moci. Veľmi dobre viem prečo je tých 60% dôležitých a tiež veľmi dobre viem, pre koho je tento strop dôležitý. Dosiahnutie 60% deficitu verejných financií by pre to jeho samoderžavie a vyše 80 Kolesíkov riadených prstom pani pripomínajúcej Toho-Koho-Netreba-Menovať automaticky znamenalo hlasovanie o dôvere vláde. Áno, ustáli by to, nepochybne. Formálne by táto vláda diletantov získala legitimitu vládnuť, ale morálnu nikdy nemala. To už potvrdzujú výroky predsedu onej vlády.

Naposledy sme sa "perly ducha" a arogancie presahujúcej hádam len ego autora výroku dočkali po prvom kole župných volieb. Zvaľovať vinu za úspech Mariána Kotlebu (áno, je extrémistom!) na pravicu, je tá najodpornejšia forma alibizmu a Fico sa vďaka svojmu výroku dá charakterizovať (ako hovorí príslovie), ako "ešte väčší hlupák ako sme dúfali". Úspech Mariána Kotlebu treba hľadať v nezáujme o rómsku problematiku naprieč politickým spektrom a naprieč doterajšími vládami. Mimochodom, Fico má na túto problematiku dokonca vlastného človeka. Pýtajme sa teda, čo konkrétne dosiahol tento človek v riešení danej problematiky, že si Fico dovoľuje takéto tvrdenia? Označuje to za neúspech a vinu pravice len preto, že hnutia a ľudia okolo Kotlebu sú v rámci politického spektra krajne pravicové? Potom má náš pán oný, premiér, výrazný deficit v ideologickom smerovaní tzv. krajnej pravice, ktorá sa charakterom voličskej základne, ktorú chcú osloviť, a ideami, ktoré môžu prezentovať, výrazne prelína práve so štandardnými ľavicovými stranami, ako je napríklad aj SMER.

Premiér nesie tým pádom rovnakú zodpovednosť za vzostup extrémizmu v krajine. Istá skupina obyvateľstva sa zo sklamania nad "riešeniami" doterajších garnitúr uchyľuje k rýchlym a polovičatým "riešeniam" extrémistov, založených na nízkych pudoch a rozdúchaných emóciach.

Pre mnohých ľudí je bohužiaľ práve Kotleba a ľudia jemu podobní, z ktorých má normálny človek strach, zosobnením istôt.  A preto by mal premiér prijať politickú sluzodpovednosť na dnes už hmatateľnom vzostupe extrémizmu. Najlepšie by urobil, keby konečne ukázal tie svoje istoty.

Alebo je jeho ďalší výrok o normálnom Slovensku až za hranicami Bratislavy nepravdivý? Ak chodí mimo Bratislavy z dôvodov, ktoré deklaroval, tak si nemohol nevšimnúť príčiny vzostupu extrémizmu. A možno by ich oveľa skôr našiel v zrkadle.
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Súboj v koalícii Danko rozpútal a aj naň doplatil

Šéf SNS zváži odchod z politiky. Politológ hovorí, že predvídateľnosť jeho krokov sa stále znižuje.

KOMENTÁRE

Ficov perfektný deň a Dankova estráda ega

Novinári sa museli prehrabávať v úlomkoch Dankovho poníženia.

DOMOV

Reportér Týždňa: Videl som, ako Fico Danka prekvapil a rozčúlil

Magušin sa s Dankom rozprával počas Ficovej tlačovky.


Už ste čítali?